Dre sie na APRSie :)

Naturalnie pisownia tytułu jest zamierzona i jak najbardziej niepoprawna, o czym piszący wie, ale inaczej by mu się nie zrymowało, lecz przejdźmy do rzeczy.

Ostatnio, drogą zakupu kontrolowanego, stałem się posiadaczem urządzenia zwanego FOA-PACK (nazwa pochodzi od znaku wywoławczego konstrukotora tej maszynki czyli Radka SQ2FOA). Prócz samego FOA-PACKa w komplecie znalazło się radio YEASU FTH 2010, odbironik GPS, antena, plus cała mas grubych kabli łączących wszystko w całość.

Po co to wszystko? Hmmm? For fun! A także po to aby zaistnieć krótkofalarskiej przestrzeni za pomocą systemu zwanego APRS

FOA-PACK

Co potrafi FOA? Po pierwsze i najważniejsze potrafi wysyłać w eter ramki z pozycją nadajnika, dodatkowo obsługuje SmartBeaconing™, pozwala odbierać i wysyłać wiadomości pomiędzy użytkownikami systemu, naturalnie to nie wszystkie dostępne opcje.

O wszystkich możliwościach można poczytać na vss.pl

Jak do tej pory przetestowałem działanie FOA-PACKA z mojego domowego QTH, zaś w najbliższy weekend, sprawdzę jak zestaw będzie sprawował się podczas pracy z samochodu.

Comments are Disabled